Jak začít budovat inteligentní dům?

Nejdříve zvažte, jak moc chytrou domácnost chcete. Zda budete chtít ovládat spotřebiče a zařízení, nebo jen osvětlení, vytápění, garáž. Nebo chcete dospět ke kompletnímu ovládání vašeho domu včetně kamerového systému a zabezpečení. Důležité je také máte-li již dům či byt postaven, nebo budete teprve stavět, protože vaše elektroinstalace a zasíťování bude také jedním z faktorů při výběru systému inteligentní domácnosti. Pokud už bydlíte a nehodí se sekaní a vrtání kabeláže je dobré zvolit bezdrátovou komunikaci Z-Wave Zigbee WiFi . V případě, že jste teprve u projektu nebo stavby základů, je vhodnější kombinovat kabelovou komunikaci (Ethernet) a případně doplnit bezdrátovou.

Potřebuji řídící jednotku?

Budete-li chtít ovládat pouze některá světla nebo zásuvky, nebudete pravděpodobně potřebovat žádnou řídící jednotku a vystačíte si s mobilní aplikací a připojením přes bluetooth, nebo přímo připojením přes wifi do vašeho routeru.
Počítejte však s tím, že dosah bluetooth je omezen na cca 10m, záleží na druhu zástavby a překážek.
Pokud se rozhodnete pro rozšířenější verzi, nebo kompletní inteligentní dům, budete už potřebovat centrální řídící jednotku.

Jakou vybrat centrální řídící jednotku?

Při výběru centrální řídící jednotky musíte vzít v úvahu na jakém systému bude váš inteligentní dům fungovat. Zda již máte něco „chytrého“ nainstalovaného, nebo teprve začínáte budovat  inteligentní dům.
Pokud již máte něco „chytrého“ nainstalované, musíte zajistit kompatibilitu s vašimi dalšími nově instalovanými prvky. Nebude-li možné zaručit kompatibilitu mezi těmito komponenty, je dobré popřemýšlet o celkové výměně a tím sjednocení vaší chytré domácnosti.
Je spousta řídících jednotek pracujících s různými  komunikačními protokoly: ZigBee, Z-Wave, Wi-Fi, Bluetooth, GSM a jiné.
Pozor protokoly ZigBee a Z-Wave mezi sebou nekomunikují.
Řídící jednotky z naší nabídky ZDE

Kam se instalují moduly?

Pro ovládání světel, zásuvek, žaluzií, RGBW se moduly instalují pod vypínač, nebo pod zásuvku.
Instalaci by měla vždy provádět oprávněná osoba.
Dále je možno instalovat moduly do hlásičů CO a CO2, kouře, ohně ,teploty, žárovek a mnohých dalších.

Jak dlouho vydrží baterie?

Záleží na nastavení jednotlivých komponentů. Životnost baterie se tak pohybuje od půl roku až třeba ke dvěma letům a více.

Jak se dozvím kdy je baterie slabá nebo dokonce úplně vybitá?

O tom, že se baterie vybíjí, se dozvíte na několika místech.
Baterie se bude zobrazovat v aplikaci u daného modulu. O nízkém napětí baterie Vás řídící jednotka bude informovat opakovaným zasláním emailu v dostatečném předstihu.

Co vše je možné ovládat?

Prakticky vše na co si vzpomenete a je na elektřinu. Světla, lampy, žehličky, kávovary, konvice, trouby, žaluzie, markýzi, rolety, televize, rádia, zavlažování, větrání, vytápění, vrata, dveře, střešní okna, vyhřívání bazénu, fontány, krmítka, meteostanice, alarm. Můžete dokonce uzavřít hlavní uzávěr plynu, vody a také nahodit, nebo vypnout jističe k elektřině ve vaší domácnosti, nebo chatě a chalupě.

Kolik to bude stát?

Cena se odvíjí od vašich požadavků a nároků na inteligentní bydlení. Může se tak pohybovat kolem 20 000,-kč, ale klidně i 200 000,-kč
Rádi vám uděláme cenovou nabídku dle vašich představ inteligentní domácnosti. Kontaktujte nás ZDE.