Jak to funguje?

Z-Wave bezdrátová technologie pracující na frekvenci 868,42MHz.Je tedy odolná vůči rušení WiFi na frekvenci 2,4GHz i 5GHz. Vyvinuta byla především pro  ovládání chytrých prvků v inteligentních bytech, domech a firmách. Komunikuje mezi běžnými zařízeními v domácnostech které jsou touto technologii vybavenými. Lze je instalovat do světel, vypínačů a různých domácích spotřebičů.

Jak a na jakou vzdálenost komunikace funguje?

Udávaná vzdálenost dosahu je pro venkovní jednotky je  100 metrů a 50 metrů uvnitř budov. Z-Wave využívá technologie typu „Mash“ , jednotlivá zařízení si předávají signál také mezi sebou a tím efektivně dosah navyšují. Znamená to čím více máte zařízení, tím větší máte dosah.

Z hlediska dopadů na lidský organismus je důležité také minimální vyzařování. Produkty Z-Wave mají 4000× nižší vyzařování ve srovnání s mobilními telefony.

Struktura Z-Wave zapojení a její komunikace.

Jaký kabel?

Jelikož je tato technologie bezdrátová umožňuje komunikaci bez použití kabelů, tedy tam kde již stávající zástavba nedovoluje implementaci kabelů. Prvky jsou napájeny prostřednictvím rozvodné sítě 220V nebo také bateriové. Technologie je vyvinuta tak aby nekomunikovala po celou dobu ale pouze po dobu kdy je vyžadován nějaký úkon.

Co vše mohu ovládat?

Protokol Z-Wave využívají termostaty, čidla (teplota, vlhkost, intenzita světla, CO2), senzory pohybu, alarmy, osvětlení, klimatizace, vzduchotechnika, měřiče spotřeby energie, IP kamery, zámky na dveře, elektrické zásuvky, ovladače audio/video techniky či moduly pro ovládání žaluzií, rolet a garážových vrat.

Kolik jednotek nebo aplikací?

Pomocí jedné centrální jednotky Z-Wave snadno spojíte různorodé produkty a budete je pohodlně a interaktivně spravovat z počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Dalším benefitem uvedeného systému je razantní snížení pořizovacích nákladů k automatizaci celého domova a široké možnosti budoucího rozšíření.

Je to pro každého?

Dá se říci že ano, pokud zvládnete zapnout doma televizi, zvládnete spojit centrální jednotku s přijímacím aktorem Z-Wave a začít tak využívat výhod všeho co tato technologie nabízí. Můžete vybírat z nabídky Z- Wave